Cetelem a Zöldebb Környezetért!

Dicsőségfal

A Cetelem Zöldsuli program 2011. és 2014. között általános iskolák részére hirdetett pályázatot iskolaudvaruk zöldítésére. Az első két évben tíz-tíz, utána tizenkét-tizenkét iskola nyert egyenként fél millió forintot, amelyből megújították, pázsit telepítésével, fák, cserjék és virágok ültetésével kizöldítették udvaraikat.

A Cetelem Zöldsuli programnak csak egyik célja anyagi segítséget nyújtani a diákok környezeti nevelésére. Ennél is fontosabb az, hogy a gyermekeknek megmutassuk, mit jelent a környezetvédelem a mindennapokban, és hogy megtapasztalhassák, ők maguk is tehetnek Földünk megóvásáért. Ezért különösen örülünk annak, hogy szinte minden iskolában részt vettek a gyerekek a zöldítésben. Az ő szemléletformálásuk legalább olyan hosszú távú befektetés, mint a faültetés.

2015-től megújult pályázati keretek között környezetvédelmi témájú képzőművészeti pályamunkákat vártunk általános iskolai osztályközösségektől. Összesen 30 osztály nyerhetett egyenként 150 ezer forintot erdei iskolai táborozásra.

2016

2016. évi nyertesek:

  • Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet 4.d, Eger
  • Bolyky Tamás Általános Iskola 4.b, Ózd
  • Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda 6.m, Cegléd
  • Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda 4. m, Cegléd
  • CSTÁI Galli János Általános Iskolája és Alapfokú Művészeti Iskolája 3.b, Csongrád
  • Budapest XVIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Ének-zenei Nyelvi Általános iskola és Gimnázium 4.a, Budapest
  • Tököli Weöres Sándor Általános Iskola, Tököl
  • Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és A.M.I 3.b, Szerencs
  • Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium 3.a, Vecsés
  • Kandó Téri Általános Iskola 4.d, Budapest
  • Mályi Móra Ferenc Általános Iskola 4. osztály, Mályi
  • Budaörsi 1.Számú Általános Iskola 4.b, Budaörs
  • Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnázium 5.c, Érd
  • Hernádnémeti Református Általános Iskola Két Tanítási Nyelvű és Alapfokú Művészeti Iskola 3.a, Hernádnémeti
  • Abasári Aba Sámuel Általános Iskola 3. osztály, Abasár
  • Szent Miklós Görögkatolikus Iskola és óvoda 5.d, Edelény
  • Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 4.b, Paks
  • Zrínyi Ilona Magyar – Angol Kéttanítási Nyelvű Iskola 2.b, Kaposvár
  • Makói József Attila Gimnázium 8.a, Makó
  • Göőz József Általános Iskola 4.a, Aszaló
  • Szent István Körúti Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola 5. osztály, Jászberény
  • Gödöllői Damjanich János Általános Iskola 5.a, Gödöllő
  • Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola 3.b, Mosonmagyaróvár
  • Éltes Mátyás Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Speciális Szakiskola és Kollégium 6.a, Pécs
  • Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézménye 4.b, Balmazújváros
  • Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola 3.a, Budapest
  • Debreceni Benedek Elek Általános Iskola 6.a, Debrecen
  • Turai Hevesy György Általános Iskola 1a,1b,1c, Tura
  • Kosdi Arany János Általános Iskola 4.osztály Kosd
  • Móri Radnóti Miklós Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskolája Iciri-Piciri Okoskák, Kincsesbánya
  • Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Kossuth Lajos Általános Iskola 5.b, Szeged
  • Török Flóris Általános Iskola 3.d, Budapest








2015

2015. évi nyertesek:

  • Református Általános Iskola 4.m, Cegléd
  • Budaörsi 1. Sz. Általános Iskola 4.a, Budaörs
  • Újpesti Szigeti József Utcai Általános Iskola 8.b, Budapest
  • Hunyadi Mátyás Tagiskola 5. c, Berettyóújfalu
  • Kesjár Csaba Általános Iskola 4.a és 4.t, Budaörs
  • Ciszterci Nevelési Központ 2.a, Pécs
  • Református Általános Iskola és Óvoda 2. m, Cegléd
  • II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 4. osztály, Rád
  • Eszterházy Károly Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet 2.c, Eger
  • Mátyás Király Általános Iskola 3.a, Pomáz
  • Zrínyi Ilona Magyar–Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 2.b, Kaposvár
  • Mátyás Király Általános Iskola 5.a, Pomáz
  • Széchenyi István Általános Iskola és AMI 3.a, Tápiószecső
  • Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola Szederkényi Anna Tagiskolája 8. osztály, Mezőnyárád
  • Mátyás Király Általános Iskola 2.c, Pomáz
  • Kontyfa Középiskola, Általános Iskola és Szakiskola 6.b, Budapest
  • Abasári Aba Sámuel Általános Iskola 3. osztály, Abasár
  • Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Központ 5-7-8.o., Budapest
  • Ebesi Arany János Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános és Alapfokú Művészeti Iskola 2.b, Ebes
  • Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet 4.c, Eger
  • Laborc Általános Iskola 5. osztály, Budapest
  • Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium 3.a, Budapest
  • Diadal Úti Általános Iskola 5.a, Budapest
  • Budapest XVII. Kerületi Kossuth Lajos Általános Iskola 5.c, Budapest
  • Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium 2.a, Szeged
  • Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium 4.m, Budapest
  • Kiskunfélegyházi Göllesz Viktor Általános Iskola Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény összevont 5-6. osztály, Kiskunfélegyháza
  • Budakeszi Széchenyi István Általános Iskola 4.c, Budakeszi
  • Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola 6.b, Barcs
  • Toldi Lakótelepi Tagiskola 5.a, Kaposvár




2014

2014. évi nyertesek:

  • Bátonyterenyei Kossuth Lajos Térségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Bátonyterenye
  • Csongrád és Térsége Általános Iskola Piroskavárosi Általános Iskolája, Csongrád
  • CSTÁI Gr. Széchenyi István Általános Iskola és Kollégium, Csongrád
  • Dömsödi Széchenyi István Általános Iskola, Dömsöd
  • Fészek Waldorf Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Solymár
  • Kőbányai Harmat Általános Iskola, Budapest
  • Lakatos Menyhért Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
  • Napraforgó Waldorf Iskola, Debrecen
  • Pomázi Mátyás Király Általános Iskola, Pomáz
  • Tessedik Sámuel Általános Iskola, Albertirsa
  • Szentistvántelepi Általános Iskola, Budakalász
  • Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Gábor Áron Tagiskola, Kocsér

2013

2013. évi nyertesek:

  • Herman Ottó Általános Iskola, Budapest XIV. kerület
  • Dózsa György Általános Iskola, Pilisjászfalu
  • Mecsekaljai Iskola Kovács Béla Általános Iskolája, Pécs
  • József Attila Általános Iskola és AMI, Szigetszentmiklós
  • Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola, Taksony
  • Csányi Szent György Általános Iskola, Csány
  • KISZI-Tiszaszalkai Általános Iskola és Óvoda, Tiszaszalka
  • Kapocs Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola, Budapest
  • Szent László Katolikus Általános Iskola, Sárvár
  • Tolcsvai Általános Iskola, Tolcsva
  • Deák Ferenc Általános Iskola, Iregszemcse
  • Tiszalúci ÁMK Arany János Általános Iskola, Tiszalúc
  • Nyírtassi Tas Vezér Általános Iskola és Ökoiskola, Nyírtass

2012

2012. évi nyertesek:

  • Rigó József ÁMK Általános Iskolája, Bugac
  • Német Nemzetiségi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Pilisborosjenő
  • Kispesti Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Iskola és Gimnázium, Budapest
  • Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pusztamérgesi Telephelye, Pusztamérges
  • Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda - dóci iskola, Dóc
  • Árpád Fejedelem Általános Iskola és Könyvtár, Tiszaalpár
  • Biatorbágyi Általános Iskola, Biatorbágy
  • Gróf Esterházy Móric Általános Iskola, Csákvár
  • Hauck János Német Nemzetiségi Általános Iskola és Tagintézménye, Piliscsaba
  • Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola, Cegléd

2011

2011. évi nyertesek:

  • Kelenvölgyi Általános Iskola, Budapest
  • Rákosmenti Waldorf Átalános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Budapest
  • Petőfi Sándor Általános Iskola, Atkár
  • Kálmán Lajos NOMH Ménteleki Általános Iskolája, Kecskemét-Méntelek
  • Pécsi Tudományegyetem Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Pécs
  • 2. sz. Általános Iskola, Hajdúdorog
  • Móricz Zsigmond Általános Iskola, Gimnázium, Szakképző Iskola, Kollégium, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Pedagógiai Szakszolgálat, Tiszakécske
  • Hunyadi János Általános Iskola Tagintézmény, Mikepércs
  • Ladányi Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény , Csemő-Nyársapát
  • Zrínyi Miklós Általános Iskola, Gyál